Schneider C10F3TM100 100A MCCB
SKU:
000490
| Brand | : | Schneider Electric |
| Category | : | MCCBs |
| Model Number | : | C10F3TM100 |
| Manufacturer Part Number | : | C10F3TM100 |
Dispatch within 10 days
0
People watching this product now!
Description
Specification
Electrical Input/Output
| Input Voltage | 690 V AC (50/60 Hz) |
|---|---|
| Output Current | 100 A |
Power & Protection
| Protection Features | Adjustable thermal overload protection 0.7…1 x In, fixed magnetic short-circuit protection 800 A, IP40, IK07 |